Przejdź do treści

Wzorcowanie termodynamicznych wielkości pomiarowych

Jesteśmy ekspertami w kalibracji przyrządów pomiarowych z zakresu termodynamiki. Laboratorium termodynamiczne Testo Industrial Services wyróżnia się nie tylko niskimi niepewnościami pomiarowymi, ale także kompleksowym portfolio usług metrologicznych, takich jak temperatura oraz wilgotność.

Oferujemy profesjonalne usługi wzorcowania w dziedzinie termodynamiki zarówno w naszym nowoczesnym laboratorium, jak i bezpośrednio u naszych klientów. Dzięki zaawansowanemu wyposażeniu oraz doświadczeniu naszych ekspertów, gwarantujemy precyzyjne usługi wzorcowań dostosowane do indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, czy chodzi o wzorcowanie prostego termometru czy pomiary skomplikowanych procesów zachodzących
w laboratorium lub bezpośrednio na liniach produkcyjnych. Zapewniamy profesjonalizm
i wysoką jakość usług, które przyczynią się do doskonałej wydajności i niezawodności Twoich urządzeń pomiarowych.

Od ponad 60 lat jesteśmy ekspertami w dziedzinie pomiarów temperatury i wilgotności. Posiadamy akredytację Polskiego Centrum Akredytacji potwierdzającą spełnienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 jako laboratorium wzorcujące.

Polskie Centrum Akredytacji

Akredytacja i certyfikacja

Testo Industrial Services posiada akredytację PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 jako laboratorium wzorcujące i jest akredytowane w zakresie ponad 300 procedur kalibracji. Naszym celem jest zapewnienie klientom jak najlepszej obsługi, tak aby ich procesy i procedury spełniały wymagane standardy. Nasz duch innowacyjności i rosnące wymagania rynku skłaniają nas do ciągłego rozwoju.

Wgląd w nasze laboratorium termodynamiczne

Nasze akredytowane laboratorium termodynamiczne charakteryzuje się nie tylko niskimi niepewnościami pomiarowymi, ale także bogatym i różnorodnym zakresem usług

Laboratorium termodynamiczneOtwiera film w nakładceUstawienie plików cookies Youtube jest zablokowane do momentu aktywnego kliknięcia przycisku play. Tym kliknięciem wyrażasz zgodę na ustawianie przez Youtube plików cookies na urządzeniu końcowym, z którego korzystasz. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie poświęconej ochronie danych.

Temperatura

Pomiar temperatury odgrywa decydującą rolę w niemal każdej gałęzi przemysłu. Regularne wzorcowanie pozwala utrzymać wysoką dokładność pomiarów temperatury, co jest kluczowe w wielu dziedzinach, takich jak przemysł, nauka czy medycyna. Dobrej jakości pomiary temperatury są kluczowe dla procesów produkcyjnych, badawczych czy diagnostycznych. Poprawa jakości pomiarów może prowadzić do zwiększenia efektywności procesów oraz redukcji kosztów produkcji.

Nasze nowoczesne laboratorium wzorcujące wyposażone jest w zaawansowane urządzenia i technologie, co pozwala nam zapewnić najwyższą jakość usług oraz możliwość wzorcowań przyrządów od wszystkich producentów.

Możesz nam zaufać. Zapewnimy Ci profesjonalną i dokładną usługę wzorcowania Twoich urządzeń do pomiaru temperatury, opartą na naszych akredytacjach, zaufaniu klientów oraz precyzji i wiarygodności naszych usług.

Kalibracja przyrządów do pomiaru temperatury w zbiorniku zanurzeniowym

W dziedzinie temperatury wykonujemy wzorcowania następujących przyrządów pomiarowych:  

 • Termometry elektryczne (w tym elektroniczne)
 • Termopary
 • Czujniki temperatury
 • Termohigrometry
 • Termoanemometry 
 • Rejestratory temperatury
 • Przetworniki temperatury
 • Oprawy zaworowe
 • Komory termostatyczne (w siedzibie i poza stałą siedzibą laboratorium)
 • Piece do 1100 °C (w siedzibie i poza stałą siedzibą laboratorium)

Potrzebujesz szybkiego czasu realizacji zamówienia? Oferujemy szybkie i efektywne wzorcowanie urządzeń pomiarowych bezpośrednio na miejscu.

wzorcowanie na miejscu

Temperatura powierzchni

Oprócz klasycznych przyrządów do pomiaru temperatury, w przedsiębiorstwach stosuje się przyrządy pomiarowe do sprawdzania temperatury powierzchni. Testo Industrial Services jako akredytowane laboratorium wzorcujące posiada kompetencje do wzorcowania sond oraz czujników temperatury powierzchni metodą kontaktową lub bezkontaktową. Akredytowane wzorcowanie zgodna z normą DIN EN ISO/IEC 17025:2018 jest tutaj wyjątkowe. 

Kalibracja w zakresie temperatury powierzchni

W dziedzinie pomiaru temperatury powierzchni specjalizujemy się w usługach wzorcowania urządzeń pomiarowych wszystkich producentów, takich jak:

 • Kamery termowizyjne  
 • Urządzenia pomiarowe na podczerwień  
 • Pirometry  
 • Czujniki temperatury powierzchniowej

Potrzebujesz szybkiego czasu realizacji zamówienia? Oferujemy szybkie i efektywne wzorcowanie urządzeń pomiarowych bezpośrednio na miejscu.

wzorcowanie na miejscu 

Wilgotność

Precyzyjne wzorcowanie przyrządów do pomiaru wilgotności wymaga najwyższej wiedzy metrologicznej. Akredytowane laboratorium wilgotności firmy Testo Industrial Services zapewnia Państwu usługi o najwyższej jakości.

Kalibracja rejestratora wilgotności w generatorze wilgotności

W dziedzinie wilgotności specjalizujemy się w następujących urządzeniach pomiarowych:  

 • Termohigrometry
 • Higrometry
 • Rejestratory wilgotności
 • Przetworniki wilgotności
 • Komory klimatyczne (w siedzibie i poza stałą siedzibą laboratorium)

Potrzebujesz szybkiego czasu realizacji zamówienia? Oferujemy szybkie i efektywne wzorcowanie urządzeń pomiarowych bezpośrednio na miejscu.

wzorcowanie na miejscu

Laboratorium centralne

W głównym laboratorium termodynamicznym firmy Testo Industrial Services wykonujemy wzorcowanie wysokiej jakości wzorców referencyjnych na najwyższym poziomie metrologicznym. Należą do nich na przykład termometry z punktem stałym temperatury, termometry oporowe (SPRT), termopary z metali szlachetnych lub lustra punktu rosy. Laborarium centralne Testo Industrial Services ma jedną z najlepszych niepewności pomiarowych w Europie, z dokładnością do 0,2 %RH w zakresie pomiarowym od 5 do 95 %RH (-20 ... +95˚C) Oferujemy Państwu wzorcowania z certyfikatem DAkkS.

Połączenie metrologiczne jest realizowane za pomocą norm PTB. Minimalne niepewności pomiarowe są wynikiem wieloletniego doświadczenia w technologii pomiaru temperatury i wilgotności oraz unikalnego połączenia naszych akredytowanych zmiennych pomiarowych: ciśnienia, temperatury, wilgotności, przepływu i elektryki. 

Komórka punktu potrójnego wody w laboratorium podstawowym dla termodynamicznych wielkości mierzalnych

W naszym laboratorium centralnym specjalizujemy się w kalibracji następujących przyrządów pomiarowych:

 • Przetworniki temperatury oraz wilgotności
 • Termometry rezystancyjne  
 • Termopary 
 • Punkt rosy lustro / higrometry 
 • Referencyjne czujniki temperatury i wilgotności
 • Psychometry
 • Generatory wilgotności 

Natężenie światła

W dziedzinie bezpieczeństwa pracy pomiar natężenia oświetlenia odgrywa decydującą rolę, ponieważ dobre warunki pracy są najważniejsze. Obejmuje to również sprawdzenie warunków oświetleniowych w miejscu pracy. Dlatego luksometry są stosowane w prawie wszystkich gałęziach przemysłu. Posiadamy kompetencje do przeprowadzania wzorcowania urządzeń do pomiaru natężenia światła w zakresie pomiarowym od 0 do 10 000 Ix. 

Pomiar natężenia światła

W zakresie natężenia światła specjalizujemy się w kalibracji mierników natężenia światła od wszystkich producentów:

 • Wzorcowanie Luksometrów  
Nasza wiedza

Know-how

Nasze know-how w skrócie: W naszym Centrum Wiedzy można znaleźć pomocną wiedzę naszych ekspertów na temat wzorcowania termodynamicznego lub zapoznać się z interesującym artykułem technicznym na temat właściwości fizycznych mierzonej temperatury.