Przejdź do treści

Kalibracja zmiennych pomiaru przepływu

W naszym laboratorium kalibracyjnym przeprowadzamy wzorcowania przepływomierzy niezależnie od producenta i mediów, specjalizując się w precyzyjnych oraz niestandardowych rozwiązaniach kalibracyjnych.

Pomiar przepływu w przemyśle staje się coraz istotniejszy ze względu na wymagania dotyczące stałej jakości produktów, a także z uwagi na bezpieczeństwo, optymalizację procesów oraz ochronę środowiska. Z uwagi na różnorodność przepływomierzy, metod pomiarowych i mediów, rzadko można zastosować standaryzację technologii pomiarowych. Dlatego też konieczne jest indywidualne podejście do kalibracji.

Nasi wysoko wyspecjalizowani eksperci ds. przepływu, posiadający wieloletnie doświadczenie, zajmują się projektowaniem stanowisk pomiarowych oraz rozwojem oprogramowania, co pozwoliło na stworzenie laboratorium przepływu Testo Industrial Services o najwyższym poziomie know-how. Wszechstronność przepływomierzy stosowanych w przemyśle wymaga zastosowania szerokiej gamy stanowisk pomiarowych oraz kalibratorów. Dysponujemy dziewięcioma specjalnie zaprojektowanymi kalibratorami cieczy i gazów, co umożliwia szybkie wzorcowanie różnych natężeń przepływu i mediów. Poza kalibracją oferujemy także regulację, programowanie, linearyzację, konfigurację z oryginalnym oprogramowaniem producenta oraz rozbudowane opcje testowe dla prototypów.

Ponadto, dzięki wieloletniemu doświadczeniu całej Grupy Testo, specjalizujemy się w kalibracji przyrządów do pomiaru przepływu oraz objętości przepływu. Wykorzystywane przez nas precyzyjne metody pomiarowe zapewniają wiarygodne pomiary podczas kalibracji.

  

Wgląd w nasze laboratorium przepływu

Nasze laboratorium przepływu charakteryzuje się niewiarygodnie dużą liczbą stanowisk pomiarowych dla przepływomierzy. Zawsze kalibrujemy Twoje urządzenia indywidualnie, aby spełnić wymagania Twoich procesów. Przekonaj się sam o naszym bogatym portfolio usług

Kalibracja w laboratorium przepływuOtwiera film w nakładceUstawienie plików cookies Youtube jest zablokowane do momentu aktywnego kliknięcia przycisku play. Tym kliknięciem wyrażasz zgodę na ustawianie przez Youtube plików cookies na urządzeniu końcowym, z którego korzystasz. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie poświęconej ochronie danych.

Płyny – certyfikat DakkS

W wielu różnych gałęziach przemysłu pomiary przepływu cieczy mają bezpośredni wpływ na operacje produkcyjne oraz jakość produktów. Testo Industrial Services dysponuje sześcioma specjalnie zaprojektowanymi stanowiskami pomiarowymi, które zapewniają szeroką możliwość wzorcowania w różnych zakresach.

Aby jak najwierniej odwzorować proces podczas kalibracji, unikamy stosowania tabel konwersji. Zamiast tego, generujemy przepływ o identycznej lepkości, jaką znajdziesz w swoim procesie produkcyjnym. Dzięki temu zapewniamy, że wyniki pomiarów, zawarte w świadectwach wzorcowań, mogą być bezpośrednio przeniesione do Twojego procesu. Oprócz kalibracji przy użyciu wody, możemy także przeprowadzić kalibrację za pomocą alkoholu, olejów itp. Nasi specjaliści mogą dostosować lepkość używanej cieczy do Twoich wymagań lub zastosować płyn procesowy w naszych kalibratorach.

Wzorcowanie DakkS

DAkkS-Akkreditierung der Testo Industrial Services GmbH

Akredytacja i certyfikacja

Testo Industrial Services posiada akredytację PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 jako laboratorium wzorcujące i jest akredytowane w zakresie ponad 300 procedur kalibracji. Naszym celem jest zapewnienie klientom jak najlepszej obsługi, tak aby ich procesy i procedury spełniały wymagane standardy. Nasz duch innowacyjności i rosnące wymagania rynku skłaniają nas do ciągłego rozwoju.

Akredytacja i certyfikacja

Kalibracja oscyloskopu

Zakres pomiarowy wzorcowań przepływomierzy:

 • wzorcowanie na wodzie
  • do 2 l/min
  • do 200 l/min
  • do 800 l/min
  • do 5000 l/min
 • wzorcowanie na oleju
  • 0.8, 1.3-100 mm2/s (cSt)
  • 101 - 300 mm2/s (cSt)
  • 301 - 1000 mm²/s (cSt)

Gazy – certyfikat DakkS

Dokładne określanie ilości przepływającego powietrza i gazów neutralnych ma ogromne znaczenie w wielu gałęziach przemysłu i często jest kluczowe dla zapewnienia wysokiej jakości procesów. Testo Industrial Services oferuje kalibrację przepływomierzy gazowych w szerokim zakresie od około 1 ml/min do 900 m3/h, z dokładnością pomiaru sięgającą do 0,22% mierzonej wartości.

Dzięki różnorodnym metodom i konstrukcjom naszych stanowisk pomiarowych, jesteśmy w stanie wzorcować przepływomierze, które są bardzo wrażliwe na zmiany ciśnienia. Osiągamy nawet maksymalne ciśnienie wlotowe do 14 barów. Dodatkowo, oferujemy możliwość kalibracji gazów innych niż powietrze.

Kalibracja gazów w laboratorium przepływu

Zakres pomiarowy wzorcowań przepływomierzy:

 • Nl/min (wzorcowanie na powietrzu)
  • do 1
  • do 750
  • do 2000
  • do 8000
  • do 15000

*możliwość wzorcowania na: Ar; CH4; CO2; H2; He; N2   

Pomiary przepływu powietrza – certyfikat PCA

Nasze usługi wzorcowania anemometrów obejmują wszystkie marki niezależnie od producenta. Posiadamy akredytowane procedury pomiarowe przez PCA. Dzięki nam klienci otrzymują profesjonalną usługę zgodną z międzynarodowymi standardami. Precyzyjne wzorcowanie przekłada się na dokładniejsze pomiary dla naszych klientów. Posiadamy uznanie w branży i cieszymy się zaufaniem klientów. Oferujemy wsparcie techniczne i doradcze w zakresie kalibracji. Nasz doświadczony zespół gwarantuje wysoką jakość usług. Zapewniamy kompleksowe podejście do wzorcowań anemometrów. Nasze usługi pomagają klientom spełnić najnowsze normy i regulacje. Działamy w oparciu o sprawdzone procedury, zapewniając satysfakcję klientów.

Wzorcowanie PCA

Polskie Centrum Akredytacji

Akredytacja i certyfikacja

Testo Industrial Services posiada akredytację PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 jako laboratorium wzorcujące i jest akredytowane w zakresie ponad 300 procedur kalibracji. Naszym celem jest zapewnienie klientom jak najlepszej obsługi, tak aby ich procesy i procedury spełniały wymagane standardy. Nasz duch innowacyjności i rosnące wymagania rynku skłaniają nas do ciągłego rozwoju.

Akredytacja i certyfikacja

Mitarbeitende führt Kalibrierung von Strömung am Windkanal durch

W zakresie przepływu i przepływu objętościowego specjalizujemy się w następujących urządzeniach pomiarowych: 

 • Sonda termiczna (grzany drut)/ Termoanemometr
 • Anemometr wiatraczkowy
 • Anemometr z gorącą kulką

Wzorcowanie balometru

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi wzorcowania balometrów niezależnie od producenta. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości sprzętowi, zapewniamy precyzyjne i rzetelne pomiary, które spełniają najwyższe standardy branżowe. Współpracujemy z klientami z różnych sektorów, dbając o ich potrzeby i zapewniając kompleksową obsługę. Skorzystaj z naszych usług, aby mieć pewność co do dokładności i wiarygodności swoich pomiarów.

Nasze know-how

Know-how

Nasze know-how podsumowane dla Ciebie: W naszym Centrum Wiedzy znajdziesz pomocną wiedzę naszych ekspertów lub zanurzysz się w ciekawych artykułach na temat kalibracji.