Przejdź do treści

Kalibracja zmiennych pomiaru przepływu

W naszym laboratorium kalibracyjnym przepływomierzy przeprowadzamy wzorcowania niezależne od producenta i mediów. Nasz zespół specjalizuje się w precyzyjnych i niestandardowych rozwiązaniach do kalibracji przepływu. 

Pomiar przepływu przemysłowego staje się coraz ważniejszy ze względu na wymagania dotyczące stałej jakości produktu, a także bezpieczeństwa, optymalizacji procesów i ochrony środowiska. Ze względu na zakres przepływomierzy, metod pomiarowych i mediów rzadko podaje się standaryzację technologii pomiarowej. W związku z tym do kalibracji wymagane jest również indywidualne rozwiązanie. 

Od projektowania stanowisk testowych po rozwój oprogramowania - wysoko wyspecjalizowani eksperci ds. przepływu z wieloletnim doświadczeniem zbudowali laboratorium przepływu Testo Industrial Services z najwyższym poziomem know-how. Wszechstronność przepływomierzy stosowanych w przemyśle  wymaga szerokiej gamy stanowisk testowych i kalibratorów. Dziewięć specjalnie zaprojektowanych kalibratorów cieczy i gazów gwarantuje szybkie wzorcowanie różnych natężeń przepływu i mediów. Oprócz kalibracji oferujemy również regulację, programowanie, linearyzację, konfigurację z oryginalnym oprogramowaniem producenta oraz rozbudowane opcje testowe dla prototypów.  

Ponadto, dzięki wieloletniemu doświadczeniu całej Grupy Testo, specjalizujemy się w kalibracji przyrządów do pomiaru przepływu i objętości przepływu. Precyzyjne metody pomiarowe zapewniają wiarygodne pomiary wartości podczas kalibracji.  

Twoja przewaga: Nasze kompetencje

 • Niezależny od producenta: brak zależności i absolutna neutralność
 • Niezależny od medium: Twój płyn procesowy w naszych kalibratorach
 • Niezliczone opcje adaptacji (ewentualnie wykonane na zamówienie zgodnie z Twoimi wymaganiami)
 • Doskonałe zapewnienie jakości dzięki nakładającym się zakresom pomiarowym naszych kalibratorów

Nasze nowości

 • Wzorcowania najmniejszych natężeń przepływu cieczy
 • Już wkrótce: Cyrkulacyjne stanowisko testowe - Kalibracja rozszerzenia wody do >300m3/h

Wgląd w nasze laboratorium przepływu

Nasze laboratorium przepływowe charakteryzuje się niewiarygodnie dużą liczbą stanowisk pomiarowych dla przepływomierzy. Zawsze kalibrujemy Twoje urządzenia indywidualnie, aby spełnić wymagania Twoich procesów. Przekonaj się sam o naszym bogatym portfolio usług

Kalibracja w laboratorium przepływuOtwiera film w nakładceUstawienie plików cookies Youtube jest zablokowane do momentu aktywnego kliknięcia przycisku play. Tym kliknięciem wyrażasz zgodę na ustawianie przez Youtube plików cookies na urządzeniu końcowym, z którego korzystasz. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie poświęconej ochronie danych.

Płyny

W wielu różnych gałęziach przemysłu pomiary przepływu cieczy bezpośrednio determinują operacje produkcyjne i jakość. Testo Industrial Services posiada sześć specjalnie zaprojektowanych stanowisk testowych, które umożliwiają kalibrację przepływomierzy dla cieczy od 0,15 ml/min do >300m3/h. 

Aby móc niemal idealnie symulować proces podczas kalibracji, nie używamy żadnych tabel konwersji, ale generujemy na przykład płyn kalibracyjny o identycznej lepkości, którą znajdziesz również w swoim procesie. W ten sposób zapewniamy, że wyniki pomiarów, które znajdziesz na świadectwach kalibracji, mogą być przenoszone jeden do jednego do Twojego procesu. Oprócz wody kwzorcowanie można zatem przeprowadzić również za pomocą alkoholu lub różnych olejów, itd. Nasi wysoko wyspecjalizowani specjaliści wytwarzają lepkość indywidualnie używanej cieczy zgodnie z Twoimi wymaganiami lub używają płynu procesowego w naszych kalibratorach. 

Kalibracja oscyloskopu

W zakresie przepływu cieczy specjalizujemy się w następujących przyrządach pomiarowych: 

 • Licznik biegów 
 • Licznik kół owalnych 
 • Przepływomierz wrzeciona 
 • Przepływomierze tłokowe 
 • Tarcza sterująca 
 • Przepływomierze turbinowe i wirnikowe 
 • Przepływomierze ultradźwiękowe 
 • Przepływomierze Coriolisa 

Gazy

Określanie natężenia przepływu powietrza i gazów obojętnych odgrywa decydującą rolę w wielu sektorach przemysłu i jest często stosowane bezpośrednio do środków zapewnienia jakości. Testo Industrial Services może skalibrować przepływomierze gazów od ok. 1 ml/min do 900 m3/h z niepewnością pomiaru do 0,22% mierzonej wartości. Nasze stanowiska testowe oparte są na technologii laminarnych elementów przepływowych (LFE), dysz krytycznych lub tłoków. 

Różne metody i konstrukcje naszych stanowisk testowych umożliwiają między innymi kalibrację przepływomierzy o silnej zależności od ciśnienia. Można osiągnąć maksymalne ciśnienie wlotowe do 14 barów. Możliwe jest również kalibrowanie gazami innymi niż powietrze. 

Kalibracja gazów w laboratorium przepływu

W dziedzinie gazu specjalizujemy się w następujących przyrządach pomiarowych: 

 • Przepływomierze tłokowe 
 • Zegary gazowe 
 • Przepływomierze turbinowe i wirnikowe 
 • Termiczne przepływomierze masowe 
 • Laminarne elementy przepływowe (FLE) 
 • Kalibratory wycieków 
 • Wykrywacze wycieków 

 

Przepływ i przepływ objętościowy

W specjalnie opracowanym tunelu aerodynamicznym Testo Industrial Services kalibruje przyrządy do pomiaru przepływu przy użyciu najdokładniejszej i najbardziej niezawodnej metody pomiaru przepływu – laserowej anemometrii dopplerowskiej (LDA). Ta metoda pomiarowa LDA charakteryzuje się bezdotykowym, a tym samym wolnym od zakłóceń pomiarem, dzięki czemu można zagwarantować wysoką dokładność pomiaru odpowiedniej zmierzonej prędkości przepływu. Sondy przepływowe różnych konstrukcji mogą być kalibrowane w tym kanale od 0,1 do 68 m/s z niepewnością pomiaru 0,5%. 

Jeśli w firmach stosowane są gazy techniczne, ciecze lub sprężone powietrze, niezbędna jest precyzyjna rejestracja zużycia za pomocą różnych urządzeń do pomiaru przepływu objętościowego. W innym specjalnie zaprojektowanym tunelu aerodynamicznym Testo Industrial Services kalibruje wolumetryczne przyrządy do pomiaru przepływu z prędkością do 1800 m3/h. 

Kalibracja przepływu w tunelu aerodynamicznym

W zakresie przepływu i przepływu objętościowego specjalizujemy się w następujących urządzeniach pomiarowych: 

 • Anemometr z gorącym drutem 
 • Anemometr łopatkowy 
 • Anemometr z gorącą kulką 
 • Rura Dunnage 
 • Przepływomierz objętościowy 
Nasze know-how

Know-how

Nasze know-how podsumowane dla Ciebie: W naszym Centrum Wiedzy znajdziesz pomocną wiedzę naszych ekspertów lub zanurzysz się w ciekawych artykułach na temat kalibracji.